Reisikindlustus

Reisikindlustuse olemasolu on kohustuslik, kuid reisikindlustuse olemasolu eest vastutab klient.

 • 8 päevane kindlustus – reis algab laupäeval ja lõppeb laupäeval

Meie soovitus oleks kindlasti võtta reisitõrkega kindlustus, mis säästab Teid enda või lähedaste pereliikmete haigus- ja/või õnnetusjuhtumiga seotud reisist loobumise rahalisest riskist.

SUUSAREISI reisi puhul soovitaks alljärgnevat varianti:

 • Swedbank P&C Insurance AS reisitõrkega reisikindlustus koos spordireisi lisakaitsega, kes sõidavad väljaspool markeerimata radasid lisaks veel ohtliku tegevuse lisakaitse.
  Swedbanki reisikindlustust saab vormistada erakliendi internetipangas.
 • Prantsusmaal on soovitatav võtta lisakindlustus CARRE NEIGE
  Hind 3.30 € päevas (6 päeva 19.80 €, 13 päeva soodushind 26.40 €)
  Vormistada saab Carre Neige’i mäepiletite müügipunktides või Val Thorensi reisidele mäepileti ettetellimisel FR-Reiside kaudu (sellel juhul saate kindlustuse kätte saabumisel koos mäepiletiga).

Suurem osa Eesti kindlustusseltside poolt pakutav spordireisi lisariskiga kindlustus ei kata väljaspool radasid toimuvate õnnetuste eest. Kui reisija ei sõida väljaspool märgistatud radu tuleb nii või teisiti kanda kohesed kulud õnnetusjuhtumi korral, näiteks suusapatrulli poolt meditsiinipunkti transpordikulud võivad olla 600.- € või siis läbida kadalipu garantiikirjadega. Hiljem katab antud kulud muidugi kindlustusfirma.
Kui on olemas Carre Neige ei pea suusapatrullile kohapeal midagi maksma (samas arsti juures tulevad kulud tuleb siiski endal kanda).

Reisikindlustus koosneb järgmistest osadest:

 • Meditsiiniabikindlustus – reisikindlustuse peamine risk, mis katab kulud seoses kindlustatu ootamatu haigestumise või õnnetusjuhtumi korral;
 • Reisitõrkekindlustus – katab kulud reisi ärajäämise või reisi katkemise korral;
 • Pagasikindlustus – katab kulud pagasi varguse, röövimise, kaotsimineku ning hilinenud pagasi transpordiettevõtte süü korral.